BKL Makine

SSS

Pişirme fırınlarının enerji kaynağı nedir?

BKL Makine olarak, hem elektrik hem de doğal gaz ısıtmalı fırınlar üretmekteyiz.

Hangi enerji kaynağı daha ekonomiktir?

Doğal gaz ile ısıtma, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülke için elektrik ile ısıtmaya kıyasla daha ekonomiktir. Aradaki maliyet farkı ise, yerel enerji fiyatları ve fırın büyüklüklerine göre değişmektedir. 1 metreküp ve daha küçük dolap fırınlar için elektrik daha ekonomik bir seçenektir.

Üretilen üretim hatları ve makinelerin kapasiteleri nelerdir?

Ürettiğimiz makineler ve üretim hatlarının kapasitelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlamaktayız.

Pişirme fırını kapasitelerinde hangi referans değerleri gözetilmektedir?

Tava ve tencere kaplama hatlarının saatlik kapasitesi 240 milimetre çaplı ürünlere göre hesaplanmaktadır. Emaye pişirme fırınlarının kapasiteleri ise bir saat içerisinde ısıtılacak toplam malzeme ağırlığında göre hesaplanmaktadır ve emaye kapanan ürünlerin asıldığı askı ve içlerinde bulundukları sepetler de toplam ağırlığa dahil edilmektedir.

Rotasyon ve tünel tipi kumlama makinelerinin farkları nelerdir?

Tava ve tencere tipindeki dairesel ürünler için rotasyon, fırın tepsisi gibi köşeli ürünler için tünel tipi kumlama makinelerini önermekteyiz.

Kumlama makinelerinde ne tip aşındırıcı kullanabilir?

Tava ve tencere gibi alüminyum veya paslanmaz çelik ürünler için alüminyum oksit aşındırıcı tavsiye etmekteyiz. Aşındırıcı tane büyüklüğü ise kumlanacak materyalin yüzey sertliğine göre seçilmelidir. Levha alüminyum için 54-60 mesh önerirken, döküm alüminyum yüzeyler için 36-40 mesh önermekteyiz.

Yağ alma tünellerinin ilk banyosunda neden sadece sıcak su kullanılıyor?

Sıcak su, yüzeylerdeki kir ve yağın büyük bir kısmını temizleyebilmektedir. İlk adımda sıcak su kullanılması, ikinci adımda kullanılacak deterjan banyosunun ömrünü uzatarak, kimyasaldan tasarruf sağlamaktadır.

Yıkama tünellerinin son banyosunda neden saf su kullanılıyor?

Son aşamada yapılan saf su durulaması, önceki aşamalarda kullanılan şebeke suyunun içerisinde bulunabilen tuz ve tortuların temizlenmesini sağlamaktadır.